WORKSHOP - Tréning rekreačného športovca

Čo môžeme a čo by sme nemali preberať od vrcholových športovcov.

Možno ich poznáte. Nezastavia sa a namiesto „normálneho“ oddychu sa idú DOBROVOĽNE vytrápiť na bicykel, do bazéna alebo si obujú bežecké topánky a dajú si do tela zopár kilometrov. Kvôli kondícii, zdraviu, radosti z pohybu, dobrému pocitu, relaxu či postave. Vo svojom voľnom čase, za každého počasia, pravidelne, s nadšením.

Šport je pre nich takmer drogou. Niečo im možno berie, ale dáva im oveľa viac. Chýba im, keď športovať nemôžu, hnevá ich, keď vypadnú z tréningu. Majú svoje méty a osobné ciele, chcú byť stále lepší. Rekreační či amatérski športovci, ktorí síce nešportujú profesionálne, ale zato s veľkou pasiou.

Patríte k nim? A chcete sa v tom, čo robíte, zlepšovať? Príďte v sobotu podvečer na náš workshop.

O čom bude nám priblíži jeho lektor, športový fyziológ a tréner Viktor Bielik:

„Ak chcú rekreační športovci pracovať na svojej kondícii, väčšinou sa porovnávajú s tými najlepšími. Prevezmú tréningový model od svojho vzoru a v snahe napodobniť ho, dodržujú jeho program do bodky. Vrcholoví športovci, ak chcú robiť šport na vysokej úrovni, musia mu obetovať väčšiu časť dňa. Ich denný režim zahŕňajú dvoj až trojfázové tréningy, regenerácia, technická príprava, výživa, pitný režim a ďalšie. Máte na to čas? Ani vy nie? V tom prípade poďme využiť maximum z vášho minima, aby ste svojou výkonnosťou patrili „aspoň“ k špičke rekreačných športovcov.“

Workshop „Tréning rekreačného športovca (Čo môžeme a čo by sme nemali preberať od vrcholových športovcov)“ sa bude konať v sobotu 17. novembra 2012 v malej sále Posádkového klubu v čase od 17,15 do 18,45.

PaedDr. Viktor Bielik, PhD.

/lektor workshopu/

Začínal ako masér (basketbal, stolný tenis, biatlon, vodný slalom). Od roku 2003 vyučuje a prednáša fyziológiu človeka na FTVŠ UK. Od roku 2004 pracuje s vrcholovými a rekreačnými športovcami v oblasti diagnostiky trénovanosti a zdravotného zabezpečenia. Najprv v centre vrcholového športu (NŠC) ako analytik. Neskôr viedol oddelenie športovej vedy a diagnostiky trénovanosti. Pre NŠC získal certifikát vedecko - výskumného pracoviska. V rámci športovej diagnostiky bol členom realizačného tímu v biatlone a v ženskom bežeckom lyžovaní. Je autorom viacerých odborných prác a publikácii, ktoré sa venujú problematike výživy, diagnostiky trénovanosti a metodológie vo vrcholovom, ale aj rekreačnom športe (v roku 2010 mu vyšla kniha pod názvom „Neležme, bežme“, v ktorej sa podrobne venuje bežeckému tréningu a jeho vplyvu na fyziológiu človeka). V súčasnosti pracuje ako športový fyziológ v neštátnom zdravotníckom zariadení a v Centre športovej diagnostiky. Aktívne sa zúčastňuje amatérskych pretekov v behu, triatlone a bežeckom lyžovaní.

(zdroj:www.sportdiag.sk)

Fotografie

Tréning rekreačného športovca Tréning rekreačného športovca Tréning rekreačného športovca Tréning rekreačného športovca Tréning rekreačného športovca Tréning rekreačného športovca