Juraj Navrátil - S foťákom na lane

Fotovýstava

Juraj Navrátil je v doterajšej histórii festivalu najúspešnejším účastníkom fotosúťaže. Jeho snímky opakovane zaujali porotu natoľko, že si z HoryZontov odniesol už niekoľko ocenení. Tento rok nám svoje fotografie zaslúžene predstaví v rámci samostatnej autorskej výstavy.

Dvadsaťosemročný Trenčan Juraj Navrátil, začal svoj fotografický talent naplno rozvíjať až v írskom Dubline, kde žije a pracuje už niekoľko rokov. Práve tam sa stal členom fotoklubu združujúceho priaznivcov fotografovania z Čiech a Slovenska a tam sa dočkal aj prvej výstavy svojich fotografií.

To, že fotografia dokáže o svojom autorovi všeličo prezradiť, pri Jurajovi platí stopercentne. Pri pohľade na jeho snímky, je zrejmé, čo mu je blízke... Surfovanie a lezenie sa stali nielen objektom jeho záujmu vo voľných chvíľach, ale aj hlavným záujmom objektívu jeho fotoaparátu.

Výstavu talentovaného Juraja Navrátila si môžu návštevníci HoryZontov pozrieť počas konania festivalu. Autor vo svojej výstave predstaví zbierku fotografií, ktoré nafotil za posledné tri roky počas svojich lezeckých výletov po Európe.

Ako vznikli? Ako inak - s foťákom na lane.

Fotografie

Juraj Navrátil - S foťákom na lane Juraj Navrátil - S foťákom na lane Juraj Navrátil - S foťákom na lane Juraj Navrátil - S foťákom na lane Juraj Navrátil - S foťákom na lane Juraj Navrátil - S foťákom na lane