Daniela Koteková - Shark Tale

multimediálna prezentácia

Sú tajomné, opradené mýtmi, legendami aj hrôzostrašnými príbehmi. Žraloky. Daniela Koteková tvrdí, že ich má v krvi namiesto hemoglobínu. Aj preto je pre ňu všetko okrem potápania len „povrchovým intervalom“ - nevyhnutnou prestávkou medzi ponormi.

Skutočný život Daniely Kotekovej, ktorá väčšinu roka prednáša na vysokej škole v Prahe, začína tam, kde sa bežný smrteľník ani neodváži. Vo vodách oceánov. Jej domovom sa každoročne na niekoľko týždňov stáva pobrežie Juhoafrickej republiky, miesto s tretím najvyšším výskytom veľkých bielych žralokov na svete.

Životný príbeh Daniely je takmer ako z filmu. Študentka z malej vnútrozemskej krajiny vycestuje do Londýna. Tam ju z ničoho nič očaria žraloky, zháňa o nich všetky dostupné materiály, dokonca začne brigádovať v akváriu, samozrejme tam, kde ich môže kŕmiť. Medzitým absolvuje potápačský, neskôr aj inštruktorský kurz, postupne si zvyšuje kvalifikáciu - len tak sa môže ku svojmu snu dostať ešte bližšie. V Londýne sa dozvie o expedícii za žralokmi, vyberie sa do Afriky a zoznámi sa s Andre Hartmanom. Ten vie o žralokoch naozaj veľa, možno najviac na svete... Kariéru au-pair zavesí na klinec. Spraví všetko pre to, aby mohla cestovať a potápať sa. Robí potápačské kurzy, prednáša, cestuje. Naďalej študuje a nasáva všetky možné informácie o žralokoch (tak, ako na začiatku svojej „cesty“, kedysi pred dvadsiatimi rokmi v Londýne). Lenže teraz je už o kus ďalej. Sleduje život, správanie a reakcie žralokov priamo v prostredí, kde sú doma, ponára sa k nim, pláva s rôznymi druhmi, dotýka sa ich...

... pekný príbeh, čo poviete? Je za ním veľké odhodlanie, veľká odvaha a veľký sen! ...a ten ešte nie je dosnívaný...

Rozprávanie o žralokoch, o osobných stretnutiach s nimi a o ďalších snoch Daniely Kotekovej si nenechajte ujsť v sobotu, v posledný festivalový večer.

Fotografie

Daniela Koteková Daniela Koteková Daniela Koteková Daniela Koteková Daniela Koteková Daniela Koteková Daniela Koteková Daniela Koteková Daniela Koteková Daniela Koteková Daniela Koteková Daniela Koteková Daniela Koteková