HoryZonty - Foto porota

Vladimír Kampf

Vladimír Kampf

Fotoreportér, ktorý už niekoľko rokov patrí k špičke slovenskej fotožurnalistiky. Za svoju prácu si vyslúžil nemálo vážnych ocenení z celého sveta. Venuje sa hlavne reportáži, za ktorou sa neváha vydať kamkoľvek. Kampfova práca spočíva vlastne v tom, že cestuje všade tam, kde zacíti niečo zaujímavé. V súčasnosti okrem fotografovania pracuje na tvorbe celovečerného dokumentárneho filmu o ľuďoch okolo Dunaja, ktorý podporil Audiovizuálny fond. Má rád držkovú a gulášovú polievku. Kdekoľvek.

Juraj Navrátil

Juraj Navrátil

Výrazný talent mladej generácie fotografov, ktorý sa dokázal presadiť nielen na domácej, ale aj na zahraničnej scéne. Okrem niekoľkých úspechov vo fotosúťažiach na rôznych festivaloch má za sebou aj výstavy fotografií v írskom Dubline a Corku. Pôvodne rodák z Trenčína, si za krajinu svojho pôsobenia vybral práve Írsko, ktoré mu ponúka každodennú inšpiráciu. Fotografuje predovšetkým športy v prírode a prírodné scenérie. Pre jeho tvorbu sú výrazné žiarivé farby, rád fotí aj na dlhé časy, ale ako sám vraví, len veľmi príležitostne.

Barbora Prekopová

Barbora Prekopová

Treticu porotcov uzavrie Trenčianka, ktorej fotografia natoľko učarovala, že sa ju rozhodla študovať v nemeckom Hannoveri. Po dvoch rokoch jej však opäť chýbal domov, kde sa aj vrátila, aby sa zasa vybrala do Nemecka, tentokrát do Berlína, kde svoje fotografie vystavovala. Na svojom konte má už viacero individuálnych aj kolektívnych výstav. Vo svojej tvorbe sa venuje väčšinou reportáži a portrétu. Minimálne tri mesiace v roku trávi v horách, aby v nich okrem iného načerpala energiu pre voľné projekty.