Výsledky súťaže amatérskych filmov

Víťazi súťaže amatérskych filmov

Do siedmeho ročníka súťaže amatérskych filmov bolo prihlásených celkovo dvadsať päť filmov. Osem z nich postúpilo do finále, ceny si nakoniec odnášajú tri snímky.

Porota tentoraz v čisto pánskej zostave: Martin Žovinec, Marek Šedivý a Petr Piechowicz za najlepší amatérsky film tohto ročníka zvolila snímok Grónske krysy. Jeho autori Tomáš brt, Vlado Linek a Ján Smoleň si ocenenie odnesú za vtipné a ľahké spracovanie príbehu z pobytu v stenách známej grónskej biwallovej oblasti Tasermiut fjord, obsah a výpovednú hodnotu filmu, ktorá prevážila nad technickým prevedením.

Špeciálnu cenu porotcovia udelili dokumentu mapujúcemu medzinárodnú speleologickú expedíciu do druhej najdlhšej jaskyne v Slovinsku. Film Tomáša Galáska Hadí jeskyně zaujal najmä pútavým stvárnením a priblížením podmienok do ktorých sa väčšina z nás nedostane.

Cenu divákov si za jednoznačne najväčší počet hlasov v diváckej ankete odnáša jedenásťminútový snímok Róberta Bonka Made In Iceland stvárňujúci rôznorodosť a krásu islandskej krajiny.

Víťazom srdečne blahoželáme!!!

Hlasovanie divákov o najlepší amatérsky film:

1. Made in Iceland - 78 hlasov
2. Siberut - 37 hlasov
3. Grónske krysy - 27 hlasov
4. – 5. La Bomba - 15 hlasov
       Nad nami - 15 hlasov
6. Hadí jeskyně - 11 hlasov
7. Ecsape From The City - 8 hlasov
8. Spartan Race - 4 hlasy

Počet:
Odovzdaných lístkov - 210
Platných lístkov - 195
Neplatných lístkov - 15