HoryZonty - Festivalové nesúťažné filmy

PRÍŤAŽLIVOSŤ / FORCE OF GRAVITY

Réžia: Rasťo Hatiar, SR 2012, 7 min

Nový film spoločnosti CEPER FILM sprevádza jediných dvoch slovenských basejumperov na ich výjazdoch po celej Európe. Unikátne zábery boli natáčané niekoľko rokov a vo filme dostali konečnú podobu.

Natáčanie tvorcovia a aktéri začali v Nórsku na skalnom útese Kjerag, pokračovali vo Švajčiarsku v oblasti Eigeru – Lauterbrunnen a zakončili ho v dvoch oblastiach v Taliansku na veži Tore Trieste a masíve Pordoi.

Dielo je zaujímavé najmä tým, že je prvým slovenským basejumperským filmom. Ďalšou zvláštnosťou je to, že je filmom o jediných dvoch Slovákoch, ktorí v čase natáčania tento šport robili. (Poznáte podobný šport, ktorý by z 5 miliónovej populácie robili len dvaja ľudia?) O trochu iný prístup sa tvorcovia snažili aj pri produkcii. Nie je to dokument, ale akási filozofická výpoveď na pozadí, ktorej sa odohráva basejumping, ako ideálny ekvivalent vyjadrenia pocitu slobody.

Fotografie

PRÍŤAŽLIVOSŤ / FORCE OF GRAVITY PRÍŤAŽLIVOSŤ / FORCE OF GRAVITY PRÍŤAŽLIVOSŤ / FORCE OF GRAVITY PRÍŤAŽLIVOSŤ / FORCE OF GRAVITY

Trailer

teaser for film "FORCE OF GRAVITY" from Rasto Hatiar on Vimeo.