HoryZonty - Aktuality

HoryZonty 2012 - resumé

Podujatie, organizované pod záštitou predsedu Trenčianskeho kraja a v spolupráci s mestom Trenčín opäť potvrdilo, že patrí právom do kalendára významných kultúrno-spoločenských podujatí mesta i regiónu. Od 15. do 17. novembra, počas troch dní siedmeho ročníka, festival navštívilo približne 4000 divákov a ďalších takmer 600 účastníkov sa aktívne zapojilo do sprievodných podujatí.

Nosičov sen

Piaty ročník nosičských pretekov na farských schodoch bol z hľadiska počtu pretekárov najúspešnejší. Traťový rekord síce nepriniesol, o kvalitné výkony však nebola núdza.

Poznáme víťazov diváckej ankety

Všetkým zúčastneným návštevníkom ďakujeme za hlasovanie a gratulujeme vylosovaným výhercom.

Výsledky súťaže amatérskych filmov

Do siedmeho ročníka súťaže amatérskych filmov bolo prihlásených celkovo dvadsať päť filmov...

Beh o pohár HoryZontov

Výsledková listina Behu o pohár festivalu dobrodružných filmov HoryZonty.

HoryZonty 2012 - Sobota

Fotografie zo záverečného dňa festivalu HoryZonty 2012

HoryZonty 2012 - Piatok

Fotografie z druhého festivalového dňa.....

Beh o pohár festivalu HoryZonty – ZMENA miesta registrácie a štartu!!!

Miesto štartu a registrácie Behu o pohár HoryZontov, ktorý sa uskutoční 17. novembra 2012, sa presúva o pár desiatok metrov bližšie k samotnému festivalu. Zasypaním neslávne preslávenej Jamy v centre mesta sa organizátorom naskytla možnosť vymeniť miesto štartu v trocha stiesnenom átriu na Sládkovičovej ulici za väčší a slnečnejší priestor priamo pred Posádkovým klubom /ODA/. Čas registrácie sa nemení.

Našli sme peňaženku!!!

Po štvrtkovom programe sme našli peňaženku. Vyzdvihnúť si ju môžete v našom INFOSTÁNKU.

HoryZonty 2012 začali

Fotografie z úvodného dňa festivalu.....

Prípravy finišujú

Dnes štartuje siedmy ročník festivalu. Už od stredy má šikovný realizačný tím plné ruky práce. Príďte sa pozrieť, ako to to celé dopadlo. Tešia sa na vás organizátori a moderátori Zuzka a Boris.

Výsledky súťaže v strihu

Poznáme víťaza HoryZonty Film Editing Contest – súťaže v strihu

Moderátori

Zuzka a Boris - naša ostrieľaná moderátorská dvojica sa vám z festivalového pódia už po siedmy raz.

Občerstvenie

Nezabudnite sa občerstviť :)

Infostánok

Knihy, DVD, tričká, tašky, informačné brožúrky, propagačné predmety, anketové lístky... To všetko nájdete v informačnom stánku festivalu.

Výsledky fotosúťaže

Siedmeho ročníka fotosúťaže sa zúčastnilo 61 autorov, ktorí dokopy poslali 162 fotografií. Súťažiaci posielali fotografie k téme „Sila prírody“. Výstava finalistov a víťazov súťaže bude v priestoroch Posádkového klubu (bývalá ODA) v čase konania HoryZontov – od 15. do 17. novembra 2012.

Detský kútik

Aj tento rok sme pre našich najmenších návštevníkov pripravili detský kútik. Nielen tvorivý, ale vďaka Materskému centru Srdiečko aj hravý.

O koleso menej

Matej Zachar nám predvedie, že aj na bicykli s jedným, či skôr bez jedného kolesa, sa dá jazdiť.

Radek Lienerth – Krásy českého pieskovca

"Co bychom se báli na Prachovské skály...,"" - Práve o nich bude rozprávanie nášho piatkového hosťa Radka Lienertha. O kráse a špecifikách pieskovcových výstupov, zlaňovania, premosťovania, pravidlách...

Workshop v teréne o lezení na pieskovci – REPORT

Podujatie, realizované v rámci špeciálnej sekcie festivalu Dobrodružstvá vo Vyšehradskom regióne, vám priblížia nasledujúce fotografie a report v podaní lektora workshopu Radka Lienertha.

HoryZonty Film Editing Contest – Hlasovanie

Najlepšie filmy prvého ročníka Súťaže v strihu sú vybrané. To, kto sa stane víťazom, záleží už len od návštevníkov stránky. Prvé miesto a finančnú odmenu získa autor filmu s najväčším počtom hlasov.

Tréning rekreačného športovca

Čo môžeme a čo by sme nemali preberať od vrcholových športovcov

Program festivalu HoryZonty 2012

Prezrite si kompletný program festivalu HoryZonty 2012. POZOR!!! Oproti tlačeným plagátom s programom sme museli urobiť niekoľko zmien.

Tam, kde nieto slnka

V sobotu popoludní vás v rámci špeciálneho bloku Dobrodružstvá vo Vyšehradskom regióne zavedieme do hlbín Poľska.

Predpredaj vstupeniek zahájený

Od pondelka 29. októbra 2012 sú v predaji vstupenky na jednotlivé filmové bloky, ako aj permanentka na celý festival.

Petr "Pepe" Piechowicz - Lezecké fotografie

Neopakovateľnú atmosféru Broumovska, špecifickej skalnej oblasti ležiacej na severovýchode Čiech, vám prinesieme nielen prostredníctvom filmu a prezentácie Radka Lienertha, ale aj vďaka lezeckým fotografiám Petra Piechowicza.

Roman Dubský

Je to len adrenalín alebo „niečo“ vo vzduchu?... V reportážach, ktoré si o ňom môžete prečítať, sa dozviete, že je vždy vysmiaty a srší dobrou náladou a optimizmom. BASE jumper Roman Dubský. Ozajstný vzdušný živel!

Beh o pohár HoryZontov

Rekordný počet bežcov, rekordné časy, krásne prostredie trenčianskej Breziny a centra mesta, slnečné jesenné počasie a super atmosféra. Taký bol minulý ročník Behu o pohár HoryZontov. Ten tohtoročný sa uskutoční v sobotu 17. novembra 2012.

Vybrané amatérske filmy

Tento rok bolo do súťaže prihlásených celkovo dvadsať päť filmov. Do finále a zároveň aj do programu postupuje nasledujúcich osem.

Uzávierka fotosúťaže sa blíži

Nezabudnite! Ešte do štvrtka budúceho týždňa /25.10.2012/ máte možnosť posielať svoje fotografie. Chce to len nápad a vystihnúť ten správny moment. Za dobrým záberom netreba precestovať stovky kilometrov, víťazná fotografia možno čaká niekde v lese, či na lúke za Trenčínom. Využite posledné dni, ktoré zostávajú do uzávierky a zvečnite SILU PRÍRODY.

Filmová porota

Odborná filmová porota bude tento rok pracovať v zložení: Martin Žovinec, Petr „Pepe“ Piechowicz, Marek Šedivý. Tešíme sa, že na svoje plecia vzali neľahkú úlohu - rozhodovať o víťazoch súťaže amatérskych filmov.

Film Editing Contest - Súťaž v strihu

Deadline súťaže sme posunuli na koniec októbra - tak neváhajte a "strihajte".

CINEMA WALKSHOP II – reportáž z workshopu

Ak sa chcel niekto dozvedieť, ako urobiť jeho film z treku či výletu zaujímavejším, prípadne si zdokonaliť svoje filmárske schopnosti, mohol sa prihlásiť na CINEMA WALKSHOP II a zažiť tak filmársky pobyt v horách pod vedením profesionálov Petra Kotrhu, Brone Brtáňovej a Petra Piknu.

Workshop v teréne

Bezpečný lezecký pohyb v tradičnom horolezeckom teréne, vrátane špecifík lezenia na piesku.

Psí záprah z Aljašky opäť v Trenčíne

Tucet psích tátošov profesionálneho mushera Daniela Fila už akosi patrí k HoryZontom. Aby nám spríjemnili predpoludnie posledného festivalového dňa z ranču Aljaška v Turanoch vycestujú do Trenčína už po tretíkrát.

Daniela Koteková - Shark Tale

Sú tajomné, opradené mýtmi, legendami aj hrôzostrašnými príbehmi. Žraloky...

Prvý spoločný teambuilding

Tím HoryZontov zažil prvý spoločný teambuilding a už môže byť každému jasné, že tento festivalový ročník bude opäť stáť za to....

Juraj Navrátil - S foťákom na lane

Juraj Navrátil je v doterajšej histórii festivalu najúspešnejším účastníkom fotosúťaže. Jeho snímky opakovane zaujali porotu natoľko, že si z HoryZontov odniesol už niekoľko ocenení. Tento rok nám svoje fotografie zaslúžene predstaví v rámci samostatnej autorskej výstavy.

Nosičov sen

Už po piatykrát sa na Farskej uličke v Trenčíne stretnú silní chlapi. Ich cieľom bude pokoriť stopäť schodov a jeden pivný sud. Nebude to také ľahké, ako by sa zdalo...

Film Editing Contest - Súťaž v strihu

Lastovička robí jar a filmy robia festival. Aby tých originálnych na našom festivale bolo ešte viac, prinášame vám novú, netradičnú súťaž.

Zsolt Eröss

Viete po maďarsky? Že poznáte len zopár slovíčok? Do zoznamu možno pribudne ďalšie. Erös - výraz s významom silný.
Silný je v preklade aj priezvisko nášho hosťa, maďarského horolezca, Zsolta Erössa. Ten však dal svojmu menu vo svojom živote aj hlbší zmysel...

CINEMA WALKSHOP už v septembri!

Zaujíma vás ako natočiť kvalitný outdoorový film? Čo všetko potrebujete pre prácu s kamerou v prírode? Čo je dôležité zachytiť, na čo sa sústrediť, ako narábať s nakrúteným materiálom?

Prihláste sa na náš workshop CINEMA WALKSHOP II a zažite štyri dni intenzívneho výkladu filmového jazyka a hlavne práce na realizácii krátkeho filmu priamo v teréne. To všetko pod vedením profesionálnych filmárov a lektorov s dlhoročnými skúsenosťami.

Fotosúťaž

Témou aktuálneho ročníka je SILA PRÍRODY. To, ako sa s ňou popasujete, je len a len na vás.

Skôr ako nám vaše diela pošlete, nezabudnite si prečítať podmienky a pravidlá fotosúťaže. Tie sú v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi iné.

Súťaž amatérskych filmov

Zažili ste niečo zaujímavé a podarilo sa vám niečo z toho zachytiť kamerou? Skúste sa o to podeliť s návštevníkmi festivalu.